sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Światowa premiera nowego Lexusa RX

• Lexus RX 5. generacji otwiera nowy rozdział dla tego flagowego SUV-a

• Dynamiczna i elegancka stylistyka, charakterystyczne dla designu Lexusa kształty nadwozia

• Trzy zelektryfikowane napędy: mocna hybryda RX 500h, hybryda typu plug-in RX 450h+ oraz wydajna hybryda RX 350h

• Nowa platforma oraz układ jezdny zapewniają prowadzenie zgodne z założeniami Lexus Driving Signature

• Ergonomiczny kokpit kierowcy stworzony w opraciu o koncepcję Tazuna

• Nowa generacja systemu multimedialnego z 14-calowym ekranem dotykowym

• Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + w standardzie we wszystkich wersjach wyposażeniowych

• We wrześniu 2022 roku pokazy nowego RX-a w salonach Lexusa. Pierwsze egzemplarze u polskich klientów w styczniu 2023 roku


Lexus prezentuje zupełnie nową, 5. generację modelu RX, która otwiera nowy rozdział przed tym kultowym SUV-em.

RX to najlepiej sprzedający się Lexus w historii marki. Od debiutu w 1998 roku do klientów trafiło ponad 3,5 mln egzemplarzy tego auta, z czego ponad 300 tys. kupili Europejczycy. 5. generacja RX-a odegra istotną rolę w realizacji strategii „Lexus Electrified”.

„Projektując nowego RX-a byliśmy zdeterminowani, by utrzymać DNA Lexusa, czyli najwyższą jakość wykonania, komfort oraz wyrafinowanie, wynosząc przy tym wrażenia z jazdy na jeszcze wyższy poziom, zgodnie z założeniami Lexus Driving Signature” – powiedział Koji Sato, prezydent Lexus International.

Nowy RX, razem z drugą generacją modelu NX oraz zaprezentowanym w kwietniu elektrycznym modelem RZ, tworzą nowy rozdział w historii marki. Te trzy modele wzmocią pozycję Lexusa w kluczowym segmencie D/E SUV premium.

Nowy RX to kolejny model, który reprezentuje „Nowy Rozdział” w stylistyce. Charakterystyczny dla Lexusa trapezoidalny kształt, znany do tej pory z atrapy chłodnicy, zyskał teraz trójwymiarowość i stał się integralną częścią całej przedniej części nadwozia. Auto nawiązuje także stylistycznie do swoich poprzedników, zachowując najważniejsze cechy poprzednich generacji RX-a, ale w bardziej eleganckim i dynamicznym stylu.

We wnętrzu stworzono kokpit w oparciu o koncepcję Tazuna, by obsługa auta była jeszcze bardziej intuicyjna, bezpośrednia i bezpieczna, zgodnie z zasadą „ręce trzymają kierownicę, a oczy patrzą na drogę”. Wrażenia są lepsze także dzięki czytelnemu rozmieszczeniu elementów i ich intuicyjnej obsłudze za sprawą m.in. 14-calowego ekranu dotykowego.

Nowy RX w Polsce będzie dostępny w trzech zelektryfikowanych wariantach. Kluczowym modelem w gamie będzie RX 450h+ z napędem hybrydowym typu plug-in. Wersja RX 350h będzie dobrą alternatywą dla konkurencyjnych aut z mniejszymi silnikiami benzynowywmi i wysokoprężnymi. Absolutną nowością w gamie będzie mocna hybryda RX 500h. To pierwszy w historii Lexusa samochód z napędem hybrydowym wykorzystujący silnik z turbodoładowaniem. Ponadto auto będzie wyposażone w napęd na cztery koła DIRECT4, który zadebiutował wraz z modelem RZ.

By osiągnąć właściwości jezdne zgodne z koncepcją Lexus Driving Signature, podczas prac nad nową generacją RX-a dopracowano położenie środka ciężkości, moment bezwładności, zmniejszono masę auta, a także zwiększono sztywność nadwozia i ulepszono napędy. Wysoka jakość prowadzenia i zwinność to zasługa zmodyfikowanej platformy GA-K, która zapewnia doskonałą sztywność nadwozia oraz nisko położony środek ciężkości.

Lexus zastosował w RX-ie najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W standardzie oferowany jest pakiet Lexus Safety System + trzeciej generacji z ulepszonym układem reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) i nowym układem Proactive Driving Assist (PDA), a w wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest poszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa (Extended Safety Package). Nowy Lexus RX ma też multimedia najnowszej generacji z asystentem głosowym Lexus Concierge wywoływanym komendą „Hey Lexus” oraz obsługą wybranych funkcji auta przy pomocy aplikacji Lexus Link.

Polski cennik nowego Lexusa RX ma być znany we wrześniu. Wtedy też auto będzie można obejrzeć w salonach Lexusa i składać na nie zamówienia. Jazdy testowe planowane są na grudzień 2022 roku, pierwsze egzemplarze nowego RX-a powinny dotrzeć do klientów w styczniu 2023 roku.

Lexus 09.06.2022


Copyrights 2017: www.millenium.pl