wersja rosyjska wersja angielska

Pokazowy Hilux Invincible 50

W ramach przygotowań do 50. rocznicy obecności Toyoty Hilux na światowym rynku pick-upów Toyota zaprezentuje na Salonie Samochodowym we Frankfurcie specjalną, pokazową wersję Hilux Invincible 50. Przez pięć dekad Hilux zdobył opinię niezniszczalnego pojazdu, który nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Toyota Hilux zadebiutowała w 1968 roku, zaś na rynek europejski trafiła rok później. Legendarny pick-up, znany z wyjątkowej trwałości, to jeden z najpopularniejszych samochodów terenowych na świecie, ceniony przez szerokie rzesze fanów off-roadu. Obecnie model sprzedawany jest w 180 krajach i regionach świata. Do tej pory auto osiągnęło łączną sprzedaż na poziomie ponad 18 mln. sztuk.

Słynny ze swojej jakości, wytrzymałości i niezawodności, Hilux używany jest na co dzień w najtrudniejszych warunkach na całym świecie oraz wielokrotnie towarzyszył podróżnikom w śmiałych wyprawach, np. na biegun północny, islandzkie wulkany i Antarktydę. Pick-up Toyoty ma też na koncie wiele sukcesów w rajdach off-roadowych, niejednokrotnie zajmując miejsce na podium w Rajdzie Dakar.

Pokazowy Hilux Invincible 50 powstał jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie samochodami wielozadaniowymi w segmencie pick-upów. Umacnia światową reputację tego modelu wynikającą z jego jakości i trwałości, wzbogacając go gamą dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim demonstracyjny Hilux wyróżnia się jako auto doskonale dostosowane zarówno do profesjonalnego, jak i rekreacyjnego użytku.

Z zewnątrz auto wyróżnia się matowym czarnym orurowaniem dachowym i bocznym, czarnymi listwami na nadkolach, pod którymi kryją się 18-calowe, czarne, matowe koła z lekkich stopów, z solidnymi oponami firmy BF Godrich. Firma ta dostarcza wyczynowe opony Hiluxom i Land Cruiserom startującym w rajdzie Dakar.

W środku pokazowy pick-up Toyoty zyskał plastikową matę na podłodze skrzyni ładunkowej i dużą skrzynkę na narzędzia, stworzone specjalnie dla tej wersji listwy ochronne na progach, dywaniki i wykończony skórą drążek hamulca ręcznego.

Rynek pick-upów przeznaczonych do celów rekreacyjnych, biznesowych i wielozadaniowych stale rośnie, dlatego według szacunków sprzedaż Hiluxa w 2017 r. osiągnie poziom 40 600 sztuk.

Toyota 13-09-2017

Redakcja:

Dariusz WołoszkaRobert Kulczyk


Nasi partnerzy:www.Auto.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjneAbarth

Alfa Romeo

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Saab

Seat

Skoda

Smart

Subaru

Suzuki

Tata

Toyota

Volvo

Vw